Bezcenny kontakt z dziewiczą naturą

Pradawne receptury zielarskie...

...i nowoczesna wiedza medyczna

Unikalny wyjazd na Ałtaj dla lekarzy, farmaceutów i specjalistów naturoterapii 

W dniach od 13 do 25 sierpnia 2017 na zaproszenie naszego partnera rosyjskiego Instytutu Naukowo- Badawczego Biolit z Tomska przebywaliśmy na terenach czystego ekologicznie, dziewiczego Ałtaju – miejsca unikalnego pod każdym względem z porażająco piękną, osobliwą przyrodą. Udział w wyjeździe wzięli lekarze, farmaceuci oraz specjaliści naturoterapii z Polski i z zagranicy, przedstawiciele medycyny i dziennikarze NTV.

Program wizyty obejmował kształcenie na kursach medycznych celem podwyższenia kwalifikacji w ramach rozwoju  partnerskich stosunków medycznych organizacji Polski z naukowcami Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit, członkami ROSYJSKIEJ AKADEMII NAUK.

Program:


Powyżej: kliknij, by powiększyć. Użyj strzałek, aby przeglądać program.

Przy współpracy z Instytutem Naukowo-Badawczym Biolit zapraszamy na  wyjazdy na Ałtaj, które będą odbywać się każdego roku. Wyjazdy będą dedykowane:  dla lekarzy i farmaceutów i naturoterapeutów wraz ze szkoleniami profesorów z Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, dla indywidualnych klientów  z zajęciami z Medycyny Anti-aging personalizowanej z udziałem profesorów Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, wyjazdy kondycyjne -fitoterapeutyczne. Szczegóły wyjazdów już wkrótce. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani prosimy o kontakt telefoniczny +48 512 45 63 15.

Doktor Sotnikowa wprowadziła nas do pasjonującego świata medycyny anti-aging. Zaprezentowane przez panią doktor przełomowe koncepcje terapii przeciwstarzeniowych przedstawione w postaci cyklu wykładów pozwoliły zrozumieć jak przedłużyć młodość, zadbać o jakość naszego życia w oparciu o unikalną wiedzę o stanie naszych hormonów, mikrobioty jelit, wegetatywnego układu nerwowego, jak uchronić swój organizm przed zgubnym działaniem stresu, o genetyce i znaczeniu boskiego genu u kobiet zwłaszcza w wieku menopauzalnym, co powinniśmy wiedzieć by genotyp naszej rodziny był silny, by zdrowie, mądrość, miłość, praworządność, uczciwość, bohaterstwo było wpisane w korzenie genealogiczne naszej rodziny- silnej rodziny . Te i wiele bezcennych tematów w oparciu o najnowsze doniesienia z międzynarodowych  kongresów naukowych dokonały niezwykłych poruszeń wśród uczestników.


Po prawej: Nagrany przez Biolit Europe wykład dr Sotnikowej na temat medycyny anti-aging.

Podczas pobytu w Bosorgino naukowcy syberyjscy podzielili się doświadczeniami z 26cio letniej praktyki zastosowań klinicznych fitoterapii. Szkolenie zakończone zostało wydaniem państwowego certyfikatu w języku angielskim przez akredytowanych organizatorów szkoleń – Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny sygnowany przez Ministerstwo Zdrowia RF.

Certyfikat wydawany przez Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny sygnowany przez Ministerstwo Zdrowia RF

Osoby uczestniczące w pracy naukowej z gośćmi:
Walentyna Nikołajewna Burkowa

Walentyna Nikołajewna Burkowa

dyrektor naukowy Instytutu Naukowo-Badawczego BIOLIT

doktor  nauk  chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademi Nauk.
Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów  (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i  24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków.
Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej  i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju.
Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało  zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie  przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń
dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację                                  Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego  w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.”

Sotnikow Alexey Alekseevich

Sotnikow Alexey Alekseevich

prof. dr hab. n. med.

Wieloletni wykładowca chirurgii i anatomii topograficznej dla studentów kierunków medycznych i pediatrycznych SGMU oraz studentów Tomskiego Wojskowego Instytutu Medycznego (TVMI).  Prowadził specjalistyczne kursy dla lekarzy – stomatologów, chirurgów, ginekologów i położników. Głównym kierunkiem badań naukowych profesora Sotnikova jest funkcjonalna morfologia zwieracza zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych w zdrowiu i w różnych stanach patologicznych. Rozwinął oryginalne techniki rejestracji aktywności elektrycznej i mechanicznej układu pokarmowego i zwieraczy mięśniowej błony śluzowej przewodu pokarmowego. Stosując zasadę stereotaksji dla odwrócenia potencjałów elektrycznych różnych warstw mięśni zwieraczy zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych i dwunastnicy, Sotnikov wykazał autonomię układu. Jego badania mięśni gładkich w stanie normalnym, w znieczuleniu i po wyłączeniu układu autonomicznego układu nerwowego, na różnych poziomach pozwoliło wytłumaczyć szereg patologicznych stanów i dysfunkcji dróg żółciowych. Badania objęły odruchową strefę graniczną zwieracza wspólnego przewodu żółciowego w ścianie dwunastnicy i odpowiedź zwrotną zwieracza na stymulację na mechaniczną, termiczną, osmotyczną, ciśnieniową receptorów tego obszaru w stanie normy oraz przy interwencji chirurgicznej, farmakologicznej na wegetatywny układ nerwowy.
W 1986 roku w Tomskim Instytucie Medycznym Sotnikov obronił pracę pt. „Morfologia funkcjonalna zwieracza przewodu żółciowego wspólnego” na stopień kandydata nauk medycznych. W 2002 roku na Nowosybirskiej Akademii Medycznej, obronił dysertację „Anatomia kliniczna przewodów trzustkowych” na stopień doktora nauk medycznych.
Sotnikov jest autorem ponad 120 prac naukowych, 12 monografii, 5 patentów na wynalazki. Promotor wielu kandydatów nauk medycznych. Rozwinął opatentowany, unikalny sposób resekcji chroniącej gruczoły (wyrostek haczykowaty) w przypadkach martwicy trzustki.

Larisa Stepanowa Sotnikowa

Larisa Stepanowa Sotnikowa

dr hab. n. med.

doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Zakładu Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, farmakolog kliniczny, Dyrektor Naukowo-badawczego Centrum Zdrowia Hormonalnego, Prezydent Międzyregionalnej organizacji społecznej “Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Specjalistów Medycyny Anti-aging”, Przewodnicząca Międzyregionalnej organizacji publicznej na rzecz ochrony praw pacjenta, „Związek Ekspertów Niezależnych”.
Działalność naukowa:
Obszar zainteresowań naukowych: ginekologia dzieci i młodzieży, endokrynologia ginekologiczna.
Efekty naukowe: grant Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr ММ-3743.2008.7 (wykonawca), 11 artykułów w czasopismach centralnych (rekomendowanych przez Komisję Orzeczeń Najwyższych Federacji Rosyjskiej), 3 patenty rosyjskie.
Działalność edukacyjna:
Pomoc szkoleniowa:  akredytowane szkolenia wraz z  uprawnieniami do wydawania certyfikatu Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia RF.

Wróciliśmy  z wyjazdu na Ałtaj pełni nowych sił, wiedzy i inspiracji. Zachwyciliśmy się pięknem, które wynika zarówno z nieskażonej natury jak i niepowtarzalnego krajobrazu. Wyprawa ta była nie tylko szansą na poszerzenie swojej wiedzy ale także relaks i głębokie odprężenie. Dla Biolit Europe to także bardzo ważna okazja do pogłębienia relacji naukowych i biznesowych z rosyjskim partnerem – Biolit.


Po lewej: zdjęcia z certyfikatami i po szkoleniach z profesorami Sotnikowymi.

W trosce o komfort wypoczynku Biolit zarezerwował dla nas unikalny ośrodek utworzony z środków rządowych w miejscowości Bosorgino, który trudny jest do znalezienia na mapie ponieważ położony jest w dziewiczej części Ałtaju. Ośrodek  jest samowystarczalny, kuchnia dla gości bazuje na  produktach z własnych upraw i hodowli.

Odwiedziliśmy pola uprawne Biolitu, gdzie  w cyklu zamkniętym Biolit uprawia i przetwarza surowiec roślinny do preparatów. Firma uprawia wiele roślin, z których część uchwyciliśmy na zdjęciach: łopian większy, jeżówka purpurowa, solanka pagórkowa, brzoza, pięciornik. Ziemia na Ałtaju to czysty czarnoziem. Warto na ten fakt zwrócić uwagę, ponieważ taka gleba nie wymaga działań środków chemicznych do nawożenia. Cały cykl zbioru odbywa się ręcznie. Biolit w tym celu oraz do produkcji zatrudnia ponad 200 osób.


Po stronie lewej: kliknij w zdjęcie by obejrzeć kolejne zdjęcia przedstawiające: ule i własna pasieka na terenie ośrodka na Ałtaju, kozy w zagrodzie ośrodka, magiczny krąg na ogień na terenie ośrodka oraz zdjęcie znajdującego się na Ałtaju rezerwatu żubrów.

Poniżej: kliknij w zdjęcie by obejrzeć: pola uprawne Biolit z uprawą łopianu większego, jeżówki purpurowej, czarnoziem z wysiewem nowych roślin z  oraz zespół Biolit Europe przygotowujący się do nakręcenia reportażu. Pan Janusz Zagórski podpina nas do kamery. Materiał będzie opublikowany już niedługo.

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów, dlatego o pięknie Ałtaju najlepiej opowie Państwu kilka krótkich ujęć z tego niezwykłego miejsca.

 

Ten przepiękny film wykonał Mateusz Cejnóg – jeden z uczestników wyprawy.

Po prawej: relacja Telewizji rosyjskiej z biznesowej wizyty Biolit Europe na Ałtaju:

Link do relacji na stronie rosyjskiej telewizji (TV Katun24)

Po lewej: zachęcamy także do zapoznania się z relacją pana Janusza Zagórskiego z Niezależna TV:

Kliknij w zdjęcie poniżej by obejrzeć zdjęcia z Ałtaju nadesłane do konkursu w trybie pełnoekranowym.

Zwycięzcy

Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 08.09. 2017. Jury konkursowe w składzie dr. Kazimierz Kopczyński oraz uczestnicy grzybobrania na Orawie jednogłośnie przyznało :
I miejsce dla Urszuli Pawlus za zdjęcie „Chmury nad Ałtajem”
II miejsce dla Marcina Zając za zdjęcie ” Rzeka Katuń”
III miejsce dla Krystyny Tądos za zdjęcie „Most”

Kliknij na galerię poniżej, aby zobaczyć te zdjęcia w trybie pełnoekranowym:

 

Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Biolit w postaci produktu Witamiks Glukomin i maści Mumio.
Zdobywca drugiego miejsca otrzymał nagrodę otrzyma maść Mumio.
Zdobywca 3 miejsca otrzymał Ekstrakt pichty – sól do kąpieli.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi przeżyciami i wspomnieniami z wyjazdu w komentarzach.

Translate »