Pełny program konferencji oraz możliwość zakupu biletu online:

  • jednodniowego
  • dwudniowego
  • VIP (2 dni + kolacja + nocleg)
  • VIP (2 dni + kolacja + nocleg) dla dwóch osób

znajdziecie Państwo pod tym linkiem:
https://evenea.pl/imprezy/konferencje/podzamcze/holistic-healthbeauty-conference-poziom-511–ogrodzieniec-10-11112018-202488/

 

O KONFERENCJI

 

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Holistic Health & Beauty Conference” z udziałem syberyjskich naukowców, to pierwsza tego typu konferencja w Polsce, której celem jest szerzenie wiedzy na temat holistycznego podejścia do zdrowia i urody pacjentów. Tematyka wykładów i prezentacji to m.in zabiegi anti-age, zabiegi z zakresu medical SPA, szeroko pojęta kosmetologia estetyczna, dietetyka i fitoterapia oparta o badania kliniczne syberyjskich ośrodków naukowych.

Holistyka działań w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej to coraz częściej spotykane podejście w nowoczesnych salonach kosmetycznych i klinikach zdrowia i urody. Świadomość szukania rzeczywistej przyczyny i źródła problemu pozwalają na większą skuteczność działań. Pacjenci są coraz bardziej świadomi dostępnych rozwiązań i produktów., nie zapominając o ich pochodzeniu i składzie, na które nierzadko zwracana jest uwaga.

Wyróżnikiem konferencji jest niewątpliwie , połączenie tematyki zdrowia i urody w ujęciu holistycznym. W gronie prelegentów między innymi wystąpią niepodważalne autorytety Uniwersytetu Medycznego w Tomsku (Rosja).

 

DLA KOGO?

 

Konferencja jest okazją do poznania aktualnych informacji naukowych, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Podczas konferencji będzie możliwość spotkania i rozmowy z wystawcami i partnerami różnych firm.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z promocji dostępnych tylko dla uczestników Konferencji.

Na konferencję zapraszamy lekarzy, kosmetologów, kosmetyczki oraz właścicieli salonów kosmetycznych, lekarzy medycyny estetycznej oraz przedstawicieli sektora Wellness.

Kształt konferencji umożliwia zarówno zaprezentowanie wiedzy eksperckiej i oferty współpracujących firm, interaktywny kontakt z uczestnikami jak również dotarcie do szerszego grona odbiorców, przy pomocy mediów społecznościowych oraz stron internetowych.

 

ORGANIZATORZY:

 

BIOLIT – Firma Biolit, to prekursor wytwarzania produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego z czystych ekologicznie terenów Ałtaju.

Działania firmy Biolit wykraczają poza czuwanie nad zbiorem i uprawą surowców, produkcję i dystrybucję naturalnych suplementów diety opartych o unikalne w skali Europy wodne ekstrakty roślinne. W poszukiwaniu optymalnych sposobów wykorzystania dobrodziejstw natury współpracuje z Uniwersytetami, ośrodkami badawczymi i indywidualnymi naukowcami.

Wśród strategicznych, naukowych partnerów firmy Biolit znajduje się Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny w Tomsku, który jest jedną z wiodących medycznych uczelni Rosyjskiej Federacji. Ponadto firma Biolit dzieli się wiedzą i badaniami naukowymi. Swoją misję edukacyjną realizuje również poprzez liczne wykłady, szkolenia, współpracę z ośrodkami naukowymi w Polsce, a także biorąc udział w licznych targach , seminariach dla lekarzy i farmaceutów, konferencjach międzynarodowych, a od niedawna także za pomocą mediów społecznościowych. Promuje holistyczne podejście do zdrowia ludzkiego.

MISJA FIRMY:
Holistyczne działanie skierowane ku umacnianiu zdrowia ludzkiego przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych surowców.

Stowarzyszenie BIOTA – Stowarzyszenie lekarzy polskich, farmaceutów oraz profesorów tomskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu BIOLIT.  

 

PRELEGENCI:

 

mgr Sara Winkler

Kosmetolog, doktorantka w Katedrze i Zakładzie Technologii Środków Leczniczych, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadzi badania naukowe nad fosfolipidowymi nośnikami we współczesnych kosmetykach i lekach. Założycielka marki Cares Body – ekologicznych kosmetyków naturalnych. Sama tworzy i opracowuje receptury swoich kosmetyków oraz szkoli z zakresu oceny bezpieczeństwa wyrobów kosmetycznych.

Wykładowca uczelni wyższych, autorka i współautorka kilkudziesięciu prac naukowych, opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Czynna uczestniczka licznych konferencji z zakresu farmacji, kosmetologii i medycyny estetycznej. Systematycznie rozszerza swoją wiedzę na temat surowców kosmetycznych i metod badawczych.

Profesor dr hab. n. chem. Walentyna Nikołajewna Burkowa

Generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska RF, doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków.

Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju.

Od 30 lat prowadzi badania w tym kliniczne nad działaniem substancji czynnych pochodzenia roślinnego i organicznego na organizm człowieka.
Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.

Dr hab. nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Sotnikova Larisa Stepanovna

Profesor Zakładu Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, farmakolog kliniczny, ginekolog, endokrynolog, mamolog, specjalista. Dyrektor Naukowo-badawczego Centrum Zdrowia Hormonalnego Prezydent Międzyregionalnej organizacji społecznej “Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Specjalistów Anti-aging Medycyny”. Przewodnicząca Międzyregionalnej organizacji publicznej na rzecz ochrony praw pacjenta ‘Związek Ekspertów Niezależnych’. Nagrodzona w 2017r. przez Ministerstwo Zdrowia RF , nagrodą państwową „Gwiazda Rosyjskiej Ginekologii”, za „Wkład w praktyczne zastosowanie rosyjskiej innowacji”.

Obszar zainteresowań naukowych: ginekologia dzieci i młodzieży, endokrynologia ginekologiczna.
Efekty naukowe: grant Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr ММ-3743.2008.7 (wykonawca), 11 artykułów w czasopismach centralnych (rekomendowanych przez Komisję Orzeczeń Najwyższych Federacji Rosyjskiej), 3 patenty rosyjskie.

Profesor doktor nauk medycznych Sotnikov Alexey Alekseevich

Absolwent Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, kontynuując studia podyplomowe, w 1988 zostaje profesorem nadzwyczajnym, a w 2003 profesorem zwyczajnym, pracując na wydziale chirurgii operacyjnej i anatomii topograficznej Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego(SGMU).

Głównym kierunkiem badań naukowych profesora Sotnikova jest funkcjonalna morfologia zwieracza zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych w zdrowiu i w różnych stanach patologicznych. Rozwinął oryginalne techniki rejestracji aktywności elektrycznej i mechanicznej układu pokarmowego i zwieraczy mięśniowej błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Aleksej Sotnikov jest autorem ponad 120 prac naukowych, 12 monografii, 5 patentów na wynalazki. Promotor wielu kandydatów nauk medycznych.
Rozwinął opatentowany, unikalny sposób resekcji chroniącej gruczoły (wyrostek haczykowaty) w przypadkach martwicy trzustki.

Laureat nagród uniwersytetów medycznych, Administracji Obwodu Tomskiego i Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej (2003).
Współautor badań i opracowań naukowych:
„Kliniczne aspekty cech naczyń krwionośnych i nerwowych kompleksu brodawkowatego sutka u kobiet”,
„Nowotwory gruczołów mlecznych (chirurgia)”,
„Rekonstrukcyjne chirurgiczne operacje(metody)”,
„Gruczoły mleczne” ( fizjologia)”.

A.A. Sotnikov, O.L. Minaeva; Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny (Tomsk), publikowane w Medical Journal w 2008r.

Dr Adam Bielicki

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista ginekolog położnik, absolwent międzynarodowej specjalizacji medycyny przeciwstarzeniowej Anti-Age Medicine Specialization.

Uczestnik wielu konferencji endokrynologicznych, żywieniowych, medyczny konsultant turnusów odchudzających oraz autor indywidualnych terapii przeciwstarzeniowych, doświadczony manager ochrony zdrowia.

Dr hab. n.farm. Sławomir Wilczyński

Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.
Kierownik i wykonawca prac badawczo-rozwojowych w projektach krajowych i międzynarodowych. Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu farmacji, kosmetologii i bioinżynierii. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Autor patentów i zgłoszeń patentowych.Autor licznych publikacji naukowych w cenionych światowych wydawnictwach posiadających Impact Factor. Redaktor naczelny „Aestetica” oraz Członek rady naukowej „Świat Medycyny i Farmacji”, a także Redaktor gościnny w czasopismach z IF. Członek Towarzystw Naukowych. Kierownik działu farmacji szpitalnej.

Dr Anna Stolecka-Warzecha

Od 2017 r. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Podstawowych Nauk Biomedycznych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2005-2017 Asystent w Zakładzie Fizjologii, Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Fizjolog żywienia i sportu. Koordynator i założyciel studiów podyplomowych: Trener Zdrowego Stylu Życia w AWF w Katowicach.

Szkoleniowiec z zakresu fizjologii wysiłku i dietetyki na Ministerialnych kursach instruktorskich i trenerskich. Czynny dietetyk sportowy i kliniczny w szpitalu GeoMedical w Katowicach. Ukończone studia podyplomowe: Żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie.
Autor i współautor wielu publikacji naukowych. Instruktor kitesurfingu, windsurfingu, snowboardu, fitness i żeglarstwa. Instruktor odnowy biologicznej.
Ukończone studium pedagogiczne. Szkoleniowiec z zakresu udzielania pierwszej pomocy u dzieci i osób dorosłych.

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

Dzień I (10.11.2018) COSMETOLOGY & ANTI AGE

 

9:00 – Rejestracja

9:30 – 10:00 – Inauguracja (Uroczyste powitanie gości i prelegentów, przedstawienie prelegentów i programu konferencji)

10:00 – 11:30 Prof. dr hab. n. chem. Walentyna Nikolajewna Burkowa

Temat wykładu: Adaptogeny i fitokosmetyki Instytutu Biolit w badaniach klinicznych dla zachowania aktywnej długowieczności .

11:30- 12:00 Dr hab. n.farm. Sławomir Wilczyński

Temat wykładu: Ilościowa analiza skuteczności kosmetyków

12:00 – 12:30 Przerwa kawowa

12:30 – 14:00 Prof. nad. dr hab. n. med. Sotnikova Larisa Stepanovna

Medycyna anti -age w korekcji zmian hormonalnych. Zmiany proliferacyjne piersi – niehormonalne środki pochodzenia naturalnego w badaniach klinicznych syberyjskich naukowców.

14:00 – 15:00 Prof. dr n. med. Sotnikov Alexey Alekseevich

Temat wykładu: Jak zachować zdrowe piersi? Patologia sutka – zmiany zapalne i proliferacyjne .

15:00-15:15 Przerwa kawowa

15:15 – 15:45 Zabieg pokazowy firmy Biolit

Temat wykładu: Nowoczesne zabiegi w kosmetologii z wykorzystaniem preparatów z ekstraktami roślinnymi.

15:45 – 16:15 mgr Halina Jurkowska

Temat wykładu: Dedykowane zabiegi w pielęgnacji skóry w chorobach nowotworowych.

16:15- 17:00 Dyplomowany naturopata Justyna Podlasin-Rostocka

Zastosowanie homeopatii w gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej.

17:00 – 17:30 wykład firmowy (wolne miejsce)

18:00 – Kolacja VIP/Indywidualne sesje i konsultacje z prelegentami.

 

Dzień II (11.11.2018) NUTRITION

 

9:00 – Rejestracja

9:30 – 9:45 -Rozpoczęcie

9:45 – 11:00 Prof. dr hab. n. chem. Walentyna Nikolajewna Burkowa

Temat wykładu: Nowe podejście do odbudowy mikrobioty jelit.

11:00 – 12:30 Prof. nad. dr hab. n. med Sotnikova Larisa Stepanovna

Temat wykładu: Naturalne immunomodulatory w zakresie badań syberyjskich naukowców. System odpornościowy, a medycyna anti-age.

12:30 – 12:45 Przerwa kawowa

12:45 – 13:15 Dr Anna Stolecka-Warzecha

Temat wykładu: Nutrikosmetyki – wsparcie dla diety

13:15 – 14:15 Dr Adam Bielicki

Temat wykładu: Znaczenie mikrobioty w powstawaniu i leczeniu zaburzeń metabolicznych.

Premiera książki “ Ałtajskie zdrowie. Fitoterapia znana i nieznana.“

14:15 – 14:30 Przerwa kawowa

14:30 – 15:30 Wykład firmowy

15:30 – 16:30 Wykład firmowy

 

 

DATA, MIEJSCE: 10-11 listopada 2018, Hotel Poziom 511 Ogrodzieniec

ILOŚĆ MIEJSC: 80-100

ADRESACI KONFERENCJI: Lekarze, kosmetolodzy i właściciele salonów kosmetycznych, salonów medycyny estetycznej oraz Wellness, lekarze medycyny estetycznej, dermatolodzy, biotechnolodzy, lekarze ginekologii, farmaceuci, studenci medycyny i kosmetologii.

KONFERENCJA OBEJMUJE

  • wykłady
  • prezentacje zabiegów
  • prezentacje i sprzedaż na stoiskach

 

KONTAKT

Holistic Health & Beauty Conference

Marzena Kmiecik
Event Manager

+48 690 024 966
kmiecik.marzena@gmail.com

 

Translate »