XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne i targi „ Diabetica Expo 2017” przyniosły drugi już z rzędu sukces Biolitu. Pierwszą nagrodą od Polskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego zostaliśmy uhonorowani w zeszłym roku.

Pantobiol 2+ oraz siostrzany produkt, Pantobiol 1 zostały wyróżnione IIIcim miejscem w kategorii „najlepsze suplementy dla diabetyków” a Eplir 10ml został nagrodzony IIgim miejscem w kategorii „najlepsze kosmetyki dla diabetyków” w roku 2017.

Jesteśmy wdzięczni za tak duży zaszczyt i dumni, że produkty Biolit zostały wyróżnione.

Kliknij, aby powiększyć:

Ogromnie cieszymy się, że tak ważne wydarzenie, jakim jest Diabetica Expo spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i staje się okazją do wysłuchania głosów środowiska naukowego w tematyce cukrzycy. Tym bardziej cieszy fakt, że podczas tych dni mogliśmy podzielić się wiedzą, która była zdobywana latami ciężkiej pracy przez syberyjskich naukowców.

W trakcie trwania sympozjum wszyscy zainteresowani mieli możliwość konsultacji osobistej z przedstawicielami firmy Biolit Europe Sp. z o.o. oraz mogli zakupić nasze produkty w promocyjnych cenach. Bardzo dziękujemy za Państwa zainteresowanie, pytania, ciekawe rozmowy i ciepłe słowa od Państwa płynące. Możliwość spotkania się z Państwem wiele dla nas znaczyła.

Wykład przedstawicieli Biolitu podczas targów

Dnia 22.09.2017 o godz. 16:00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbył się wykład Biolitu na temat: „Przywracanie homeostazy w organizmie u diabetyków. Skutki wysokiego poziomu oksydacji u diabetyków i środki zaradcze. Badania kliniczne syberyjskich naukowców”.

W programie sympozjum nasz wykład został zamieszczony zaraz po wykładzie prof. Lwa Starowicza.

Streszczenie wykładu:

Treścią wystąpienia jest wskazanie głównych dominant w przebiegu schorzenia i możliwości terapeutycznego oddziaływania. Uwypuklenie wpływu cukrzycy na homeostazę organizmu ma na celu pokazanie długofalowych zmian w metabolizmie, poziomach reakcji biochemicznych i zmian fizjologicznych. Szczególny nacisk został położony na pokazanie destrukcyjnych skutków podniesionego poziomu oksydacji. W dalszym ciągu zostaną pokazane możliwości wykorzystania zaawansowanych metod fitoterapii bazujących na adaptogennych roślinach i organizmach z rejonu Zachodniej Syberii i Ałtaju. Tradycja terapeutycznego wykorzystania zasobów biologicznych Syberii w medycynie ludowej jest bardzo długa. Współcześnie badania rosyjskich naukowców, a w szczególności uczonych z syberyjskich uniwersytetów i instytutów, doprowadziły do usystematyzowania tej wiedzy i opracowania według standardów współczesnej medycyny. Na tle europejskich, a nawet światowych dociekań skala tych prac miała unikalny charakter ze względu na ogrom wykonanych badań, liczebność zespołów naukowych, wieloletni (ponad 60-letni) okres badań, skalę testów klinicznych i praktycznych wdrożeń terapeutycznych. Unikalnym był też kierunek poszukiwań, a mianowicie zidentyfikowanie i ustandaryzowanie naturalnych substancji adaptogennych. Rosyjskie badania w tym obszarze wyprzedziły naukę europejską o ponad trzydzieści lat. W realizacji tych programów szczególny nacisk położono na praktyczną stronę efektów badań tj. skuteczność ukierunkowaną in extenso na leczenie przyczynowe, możliwość masowego zastosowania w lecznictwie, oraz brak negatywnych skutków ubocznych.

Szereg opracowanych preparatów i utworzonych na ich bazie procedur terapeutycznych może być efektywnie wykorzystanych w niwelowaniu problemów związanych z cukrzycą. Badania pokazały możliwość oddziaływania na stan zdrowia diabetyków w wielu obszarach m.in. poprzez odnowę i stabilizację mikrobioty jelitowej, detoksykację organizmu i odbarczenie wątroby, regulację gospodarki hormonalnej, redukcję stanów zapalnych i obniżenie poziomu oksydacji, oddziaływanie immunomodulujące na układ odpornościowy, uruchomienie procesów odmładzania organizmu (synteza endogennego DHEA, kolagenogeneza, odtworzenie mazi stawowej i tkanki chrzęstnej, mikrofibryli w kościach).

Instytut BIOLIT z Tomska dysponuje zasobem kilkuset receptur i około stu programów terapeutycznych opracowanych w oparciu o opatentowane technologie, przetestowane w praktyce klinicznej. Na podstawie umowy zawartej pomiędzy Instytutem BIOLIT a firmą BIOLIT Europe wiedza ta jest udostępniana w Polsce, a produkty sukcesywnie rejestrowane. W wystąpieniu zostanie pokazana koncepcja oddziaływania w oparciu o fitoterapeutyki adaptogenne wraz z przykładami wybranych preparatów i efektami ich zastosowania w praktyce klinicznej.

 

 

Translate »